SONDAJ KUYU AÇILMASI

Yardım İçin Bize Ulaşın?

Temsilcimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçin veya çevrimiçi bir iş sorusu gönderin.

İletİşİm Formu

SONDAJ KUYU AÇILMASI

Su veya enerji için açılacak bir kuyu olduğunda, her zaman örtü tabakasının taşınması ihtiyacı doğar. Kuyu açıcıların başarılı olmaları için verimlilik ve ekipmandan en iyi şekilde yararlanmak büyük önem taşır. Örtü tabakasının hızlı ve güvenilir bir şekilde delinmesi, bunun başarılmasında önemli bir etkendir. Kuyu açma işlemi genellikle kentsel bölgelerde gerçekleştirilir. Gelişmiş bölgelerde kuyunun çevreye en az etkiyle mümkün olduğunca hızlı bir şekilde açılması gerekir. Kuyuların çoğu, ayrıntılı zemin etüdü yapılmadan açılır ve sistemlerin her zemin koşulunda iyi performans vermesi beklenir. Epiroc, neredeyse tüm zemin koşullarında küçük, kompakt sondaj makineleriyle kullanıldığında harika sonuçlar verebilen eksiksiz bir çözüm sunar.

Su sondajı yaptırcağınız firmanın bu iş konusunda ne kadar tecrübeli ve profosyonel olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer yerin altından su çıkarmak için su sondajı işlemi yaptıracaksınız herşeyden önce su testi yani(etüd) yaptırmanız size faydalı olacaktır. Eğer bir test yaptırmadan direk su kuyusu açtırmanız size her zaman bir risk taşıyacaktır. Bu risklerin en başında gelen ise Sondaj kuyusu açtırma işlemi yaptırdınız. Fakar su çıkmama ihtimalini unutmamalısınız. Suyun çıkmaması demek bu zamana kadar harcadığınız bütün ücretlerin çöpe gitmesi kaçınılmaz olacaktır. Eğer yerin altından su elde etmek istiyorsanız , firmamız profosyonel ekibimiz çok uzun senelerdir su sondajı hususunda güvenilir, uygun fiyatlı ve garantili işçiliği ile sizlere hizmet veriyor.

Sondaj yaptırmak isterken şirketler arasında sadece birim fiyatlarını inceleyerek sondaj işi yaptırılmamalıdır. Çünkü sizler için önemli bir işi en ucuza yaptırmak değil, en iyi hizmeti nasıl en uygun fiyata alırım önemli olmalıdır.

Awesome Image

Su Sondajı Nasıl Yapılır ?

Su sondajı demek rastgele bir yer seçip hadi buraya sondaj yapalım demek olmamalıdır. Su sondajı tabana doğru dik açı ile delik açılması ile elde edilir. Jeolojik formasyonlara bağlı olarak Çamurlu ve Havalaı olmak üzere 2 çeşit Su Sondaj Çalışmamız vardır.Çamurlu Sondaj ; yumuşak zeminlerde uygulanır. Havalı Sondaj ; sert ve sağlam zeminlerde uygulanır.

Awesome Image

Kuyu Temizlik ve Bakımı

Su sondajı yapılarak yer altı suyunun elde edildiği kuyuların, verimli biçimde işlevini yerine getirebilmesi için zaman zaman kuyu bakımı yapılması gerekir. Suyun verimli ve sürekli elde edilebilmesi için kuyu bakımı şarttır ve bakım yapılmadığı taktirde verim düşmeye başlayacaktır. Kuyu bakımı konusunda uzun yıllardır uzman teknik ekip ve ekipmanla hizmet veren firmamız, sondajla açılan kuyularda gereken bakımı yapar ve verimliliği arttırır. Sondaj kuyuları yapıları gereği temizlenmeye de ihtiyaç duyarlar. Kil ve silt oranlarının yüksek olması gibi nedenlerle kuyu temizliği ve bakımı şarttır.

Her Türlü Özel İşlerinizde de Özgün Çözümler Üretmekteyiz.

İLETİŞİME GEÇİN